Ny Champion SE J (LÖ) CH

Dundermyrens Zuck SE29685/2015
Äg: Tim Kjellsson

Ny Champion SE J (lö) CH SUCH

Alljaktens Barre SE22988/2015
äg. Leif Åström, Obbola

Ny Champion SE J (lö) CH SUCH

Alljaktens Assi SE26982/2014
Äg:Tomas & Veronica Sandström, Hörnsjö

Ny Champion SE J (LÖ) CH

Hemsjölidens Cheri SE 57657/2014
Ägare Markus Strinnholm Bjurholm

Ny Champion SE J(LÖ) CH

Fisktjärnlidens Ix  SE 59268/2015

ÄG. Jan-Olov Lundberg Bastuträsk

Ny Champion SE J (LÖ) CH

Juhlinbäckens Nova  SE21277/2016
Äg: Krister Berggren Jävrebyn

 

 

Ny Champion SE J (LÖ) CH


Gusjöns Dunder SE58463/2014

Äg: Micael Jonsson Vilhelmina

 

 

Ny Champion SE J (LÖ) CH

Mottibäckens Imma SE 24285/2016A
Äg : Andre Tossman Lycksele

 

Ny Champion SE J (LÖ) CH JCH SU CH

Aspfjällets Sansa SE 28600/2015

Äg: Robert Eriksson

 

Ny Champion SE J (LÖ) CH

Johannabackens Kiff  SE 21705/2014
Äg: Anders Boman Norsjö

 

Ny Champion SE J (LÖ) CH

Johannabackens Kajsa SE 21706/2014
Äg: Hans Berglund Norsjö

 

Ny Champion SE J(LÖ)CH FI JCH


Näsjämtens Attack SE 51691/2015
Äg:Jim Danielsson Åsele

 

Ny Jaktchampion SE J (LÖ)CH
Axa2

Hössjöbärgets AXA  se31416/2011
Äg:Fredrik Grundström Hössjö

 

 

 

Ny Jaktchampion SE J (LÖ) CH
Boss
Ståndfast’s Boss SE15487/2015
Ägare Patrik Larsson Orrböle/Nyåker

 

Ny Jaktchampion SE J (LÖ) CH
Lupus2

Dövelbergets Lupus SE11993/2015
Äg Jonas Östman Orrböle/Nyåker

 

 

Ny Jaktchampion SE J(LÖ)CH FI JCH

fajt
Kardusuddens Fajt SE30918/2015

Äg Tomas Liljegren Jörn

 

 

Ny Jaktchampion SEJ(LÖ)CH
Sansa
Bissjöskogens Sansa  SE35714/2015

Äg Pehr Bodén   Lövånger

 

 

 

Ny Jaktchampion SE J(LÖ)CH
fight

Tuike Salon Fight SE28692/2014

Ägare: Mikael Lindahl Nordmaling

 

 

Ny dubbelchampion SE JCH(lö) SE UCH
hiski

Nordåsens Hiski SE39169/2012

Ägare: Gun-Inger och Roland Backlund, Stöcksjö

 

Ny Dubbel Champion SE UCH SE J (LÖ)CH
Lyarstenens Axa SE27291/2014
Axa

Ägare Torbjörn Johansson Rislandet

 

Ny Jaktchampion SE J(LÖ)CH
Nova SE20156/2014
Nova

Ägare Peder Persson Åsele

 

Ny Jaktchampion SE J CH (lö) SE UCH
Gusjöns Bulten SE17861/2012
Bulten

Ägare Jim-Roger Risslen  Vilhelmina

 

Ny Jaktchampion SE JCH(Lö) SE UCH
SJUNGARKLÄPPENS BURR SE23818/2014
Burr

Ägare: Anders Jonsson, Bjurholm.

 

Ny Jaktchampion SE J(LÖ)CH
RÄVAMYRENS BELLA AS20598/2012
bella.Gun
Äg Per-Erik Ekerbro Gunnarn

 

Ny dubbelchampion Majbergets Caleric
caleric
Äg Staffan Yngvesson Storuman

 

 

Ny Jaktchampion SE J (LÖ)CH

Pinarbäckens Bella SE22436/2014

bella björn

Ägare Stellan Häreskog Bjurholm

 

Ny Jaktchampion SE J(LÖ)CH
Juhlinbäckens Lixe SE52774/2014
Lixe
Daniel Westerlund    Åbyn-Byske

 

 

 


Ny Jaktchampion  SE J (LÖ) CH
Fjälldalens Hera SE52903/2013
hera

Ägare John-Erik Sjaggo Arjeplog

 




Ny Jaktchampion SE J (LÖ) CH

Sjungarkläppens Uro SE 33232/2010
 uro
 Äg: Rangvad Forsgren





Ny Jaktchampion SE J (LÖ) CH
 AKKE SE17898/2015
 AKKE
 Äg: Urban Bäcklund Norsjö



Ny Jaktchampion SE J (LÖ) CH
 Ayla 
 Äg K-G Brännström
 Kåge





Ny Jaktchampion SEJ(LÖ)CH
 Frostaskogens Enzo SE29712/2011

enzo

Äg Helena Nyberg



Ny Jaktchampion SEJ(LÖ)CH
 SE26015/2013

kalix

Ägare Anneli Sandberg-Jakobsson , Byske



Ny Chahmpion SEJCH LÖ
 Reg: SE27573/2014 Bissjöskogens Totte

Totte 2015 002



Äg:Mikael Karlsson Vännäs





Ny Champion  SE J (LÖ) CH
 Reg: SE33893/2014 Korpipuron damon

damond
 Mattias Bergmark Norsjö



Ny Champion SEJ(LÖ)CH
 SE32896/2013 Gransjöbergets Kita

12729007 1169811723043558 291849551428996811 n

äg: Linda Marklund Vindeln





Ny Champion SE J (LÖ) CH
 SE 62618/2011 Hälltagbackens Polly

polly
 ÄG: Jonas Nygren







Ny Champion SE J(LÖ)CH
 SE 15813/2011 Klövkampens Rask
 Äg Lars Vikström Högland



Ny Champion SE J(LÖ)CH
 SE28954/2012 BRÄDDENS ALVA
 alva

Äg: Anders Ottosson, Lycksele







Ny Champion SE J(LÖ)CH
 SE25178/2013 Ullisjaurlandets Lava

lava

Äg : Liss H Eriksson och Anders Eriksson Latikberg





Ny Champion Östsibirisk Lajka SE J(LÖ)CH
 SE42493/2012  Bamse 

bamse
 Ägare Maria  Altin Umeå



Ny Champion SE J(LÖ)CH
 SE15253/2014 Vit Mossens Fast

fast
 Äg. Mikael Jonsson Dorotea



Ny Champion SE J(LÖ)CH FI JCH
 SE45862/2013  RAIKUKORVEN YOKER

Raikukorven 410

Ägare: Robert Wallström  Bureå



Ny Champion SE J(LÖ)CH FI JCH
 SE51311/2012  Brekkakollens Ilo
 Bilder Ilo Yker Ella smt blandat 409
 Ägare: Robert Wallström Bureå







Ny champion SE J(LÖ)CH
 Se 42975/2012 Pielesrinteen Mixa

mixa

Äg.Roger och Pontus Lundgren Björksele





Ny Champion  SE JCH (LÖ) FI JCH (LÖ)  SE UCH SE VCH
 SE33122/2013 Landsängs Angelo

Angelo

Ägare Lars-Ove Ericsson  Bjännsjö/ Umeå



Ny Champion Bissjöskogens Tyson SE 27572/2014

tyson

Ägare Valter Andersson Mjödvattnet





Ny Champion   Vajsjölandets Faza SE26660/2013

Faza

Äg. Ulrika Nordgren och Roger Olsson Norsjö

Ny champion Tenningbergets Donovan Regnr. SE25112/2012

Ägare: Lennart Nyström  Skellefteå



Ny Champion Laxfjällets Nellie 55446/2010
 NO J(B)CH, NO UCH, SE J(LE)CH, SE UCH
 09

Ägare Susanne Hansson Tärnaby



Ny Champion Zorro SE46967/2011

simba
 Ägare Conny Bingebo Bjurholm





Ny Champion Östsibirisk Laika

Sarmaklidens Oryx SE11528/2013

Oryx sept 2014

Ägare: Magnus Bidner  Sorsele





Ny Champion Pansartorps Dio SE33519/2012

Dio 3

Äg Richard Holmgren   Blattnicksele



Ny Dubbel Champion
 Vindbackens Boris SE26302/2013
 Boris
 Carl-Agnar Sjölund Piteå

 




Ny Champion
SJ(lö)CH Sörombäckens Imma SE34920/2012
Imma

Ägare: Christer Rådström   Stensele

 

Ny Champion
 SE J(LÖ)CH Pansartorps Ilo SE26678/2013

Ilo n
Linda Moritz & Erik Persson Åsele Ny Champion Dövelbergets Hermes Se 24023/2011 Hermes Äg Ivar Bergström,Ånäset Ny Champion SE J(LÖ)CH Kungsjöbackens Jakita SE 14017/2013 10689923 766006116824000 267971995135622610 n Äg Michael Oja Ny Champion SEJ (lö)CHGommelbergets Minken SE25198/2011 10966978 10155130049960198 1912887313 n
Ägare: Adrian Nilsson, Dorotea   Ny Champion SE J(LÖ)CH  SE UCH Krutabackens Bessie SE28502/2010 DSC bessie Ägare: Hans Berglund Norsjö Ny Champion SE J(LÖ)CH Eldsjöns Beyla  SE 25155/2013 10959530 10152578827756680 3497504304361345860 n

Ägare: Joakim Olsson & Lena Agelin Olsson, Svanavattnet Ny Champion
SE J(LÖ)CH Eldsjöns Alma SE47359/2011 alma

Ägare: Joakim Olsson & Lena Agelin Olsson, Svanavattnet Ny Champion Sävsjöbäckens Dagg se48998/2011  dagge
Äg Peder Fredriksson

Lycksele


Ny Champion  SE J(LÖ)CH Zigge SE46972/2011

Zigge1

Ägare: Staffan Widestedt Umeå





SEJ(LÖ)CH Gransjöbergets Kirri SE32897/2013

kirri

Lars Dahl
 Tuvträsk



SEJ(LÖ)CH Frostaskogens Lea SE29707/2011
 Lea
 Lars Dahl Tuvträsk



Ny Champion

SEJ(LÖ)CH Frostaskogens Ritchie SE29713/2011

Ritchie

Marcus Bäckman
 Husbonliden



Ny Champion SE J(LÖ)CH SEPPO SE 45941/2011
 Äg:Lars-Göran Carlsson ,Bygdsiljum
Jaktchampions 2014

Senast uppdaterad söndag, 01 mars 2015 11:03 | 
 Skriv ut  | 
 E-post 
KARELSK BJÖRNHUND 516
NORSK ELGHUND GRÅ - 522
NORSK ELGHUND SVART - 523
VÄSTSIBIRISK LAIKA - 539
RYSK-EUROPEISK LAIKA - 524
ÖSTSIBIRISK LAIKA - 540
SVENSK VIT ÄLGHUND - 530
HÄLLEFORSHUND 599